O pohár starosty TJ Sokol Mělník
Závod  Datum: 07.10.2020
Pracovní den, start ve středu 17h. Závod, který se koná už dlouho, ale já jsem ho přehlížel, nevěděl o něm, pak se nemohl zúčastnit, až letos poprvé. Ani striktní omezení aktivit nezabránilo v pořádání tohoto běhu i když většina ostatních běhu je již zrušena. Těšil jsem se, že alespoň tu trojku napálím naplno a podám slušný výkon na závěr sezóny. Houby. Dvě kola, 600m a bylo po tempu 3:10/km. Najednou sotva 3:30, potom ani to ne, konec jsem "doklusal. Poslední místo. Tedy, 5. z 5. Tolik parádní závěr běžecké sezony roku 2020.
  Zobrazit celý článek >>
Miranovy Duby
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.09.2020
Druhý ročník závodu a moje první účast. V této části Prahy běhám často a proto jsem uvítal nový závod. Ještě ráno jsem ale nevěděl, že poběžím. Původně jsem se rozhodoval mezi závodem Běh Hoštkou a mezi variantou neběžet nic. Nakonec přišlo spontánní rozhodnutí sbalit se s celou rodinou a vyrazit na závod do Prahy. Závod vedl příjemným prostředím, většiinou lesními a polními cestami, občas se běželo i po ulicích, ale okolí jsem moc nevnímal. Snažil jsem se držet alespoň trochu solidní tempo a už od startu jsem se osamostatnil na čele. Soupeři nepřijeli. Tentokrát se mi neběželo tak špatně, ale možná šlo jen o falešný pocit a když jsem běžel sám na prvním místě motivovalo mě to. I přes relativně slabý výkon se mi podařilo vyhrát. Letos je zvláštní rok.
Běh zámeckou zahradou
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.09.2020
V Lysé nad Labem je tento běh již tradiční a má za sebou pěknou řadu ročníků. Pro mě to byla ale první účast. Na startu nás nebylo mnoho. Běžely se okruhy zámeckou zahradou a přilehlým lesoparkem. Mizérie v mém podání pokračovala i zde. I když první část závodu jsem byl s tempem spokojený a držel jsem se ve vedoucí tříčlenné skupince. Potom se ale přidaly zažívací problémy v průběhu závodu. Takže nakonec jsem běžel osamocený na 3. místě a držel jsem si své "pomalé tréninkové" tempo. 3. místo jsem uhlídal a bylo to asi maximum co jsem byl schopný běžet.
Jenštejnská pětka
Závod  Datum: 05.09.2020
Tento závod mam rád. Letos došlo ke změně trati. Je méně pestrá, až monotónní. Nově se běží 2,5km "tam" a 2,5km zpět. Nekonečná polní cesta, směrem tam mírně nahoru a rovina a směrem zpátky naopak. Opět jsem podal slabý výkon, ale spoupeři byli na tom ještě o něco hůře, takže jsem si odvezl 1. místo. Ze závodu mam ropačité pocity.
Memorial Jana Fryce
Závod  Fotogalerie  Datum: 30.08.2020
Potřetí jsem stál na startu tohoto běhu, celkově 4. ročníku. Těší mě, že úroveň závodu zůstala vysoká, stejně jako rozumné startovné. Letos jsem měl velkou motivaci vyhrát, bylo by to už potřetí, ale bohužel nešlo to. Rozumně jsem běžel první 2km, pak jsem v tempu polevil, ještě daleko před obrátkou jsem byl předstihnut dvěma soupeři a pokus držet se v kontaktu rychle vzal za své. Jindy by mi to přišlo jako rychlý trénink. Poslední kilometry závodu už bylo vyloženě trápení. To se prostě nepovedlo, ale udržel jsem 3. místo. Tentokrát zklamání ani ne tak z výsledku, jako z výkonu.
Lužický kros
Závod  Datum: 09.08.2020
Někdo je rád v těchto vedrech u vody, já raději makám. Takže dnes jsem si ověřil, co jsem za červenec natrénoval. Na Lužický kros se nás přihlásilo opravdu minimum. Ale přece jen na startu byl kvalitní soupeř - Dalibor Bartoš, který dal před měsícem půlmaraton pod 1:15. První kilák jsme běželi spolu, pak jsem si udělal ale mírný náskok, který jsem postupně navýšil asi na 100m a ten jsem si pohlídal až do cíle. S časem za těchto podmínek celkem spokojenost. Čas 26:10, o 47s hůře než můj nejlepší čas z tohoto závodu v r. 2015, ale o 13s lépe než v r. 2016 . V r. 2016 jsem si potom zaběhl pár dobrých závodů i desítku pod 34. Ještě měsíc makat a když to vše vyjde tak to prodat na podzimních závodech.
SeziRun
Závod  Datum: 11.07.2020
SeziRun 2020... Dvanáctka v lesích a loukách kolem Sezimova Ústí. Kdo tam letos běžel, poznal co je to běžet několik set metrů po podmáčené louce ve vodě nad kotníky. Trať mi sedla, ale výkon špatný a pár chyb před startem, takže zasloužená brambora. Zážitek ale dobrý...
Stránecký běh
Závod  Datum: 04.07.2020
Závod jsem pojal trochu jako trénink, takže nejdříve 20km na kole, potom rozběhání 4km, závod 5,4km a výklus přes 6km a nakonec zase 20km na kole svižnějším tempem zpět. Čas 19:25, loni 19:19.
Radonický běh
Závod  Fotogalerie  Datum: 27.06.2020
Další závod za mnou. Bylo to trápení. Nevím čím to, ale poslední dobrou (rozuměj 2-3 roky) je většina závodů trochu trápení, není to ono a tomu běhu něco chybí, taková dynamika a uvolněnost. Asi budu muset přemýšlet o radikálních změnách v tréninku než jen setrvačně proplout do veteránů. Ale teď k závodu. Klasicky jsem se rozběhal cca 4km a po startu jsem se snažil udělat si náskok. Nešlo to ale tak hladce a soupeře jsem stále cítil za zády. Tempo se drželo pořád kolem 3:45, což je slabé. Sice byla trať terénem, jen velmi lehce kopcovitá a občas technicky náročnější, ale stejně si tu závodní tempo představuji jinak. Asi 1,5km před cílem mě dokonce předběhl Šimon Beránek, kterého ze závodů neznám (takových bude přibývat). Podařilo se mi ale ještě zrychlit, znovu se dostat do čela a vytvořit si mírný náskok, který jsem do cíle udržel. Čas 22:45... Už jsem tu běžel, když to byl tuším nultý ročník v r. 2017. Zaběhl jsem tu 21:58, ale od té doby se změnil doběh do cíle na kopeček v místním parku Amerika. Pokud si pamatuji v nultém ročníku byl doběh dole. To by dělalo ale zhruba 15s navíc. Nejspíš proto, že byla změna trati, udělal jsem tu i nový traťový rekord, který byl asi o minutu horší z předchozího roku. Tak snad někdy příště v ještě lepší formě a s lepším časem :-)
Krakonošova 25
Závod  Výsledky  Datum: 13.06.2020
K25 letos průměrný čas, skoro 9 minut za osobákem z r. 2017, ale stačilo to na bednu. Počasí, letos zatím převážně chladnější se změnilo zrovna na víkend, ve kterém se běžela 25ka a příjemně nebylo. Je pravda, že nahoře bylo chladněji, ale stejně jsem přiběhl do cíle značně dehydrovaný. Tělo se asi ještě neadaptovalo na letní teploty. Přál bych si čas alespoň pod 1:45, ale co se dá dělat. Možná, kdybych kolem sebe viděl motivaci v podobě soupeřů, ale většinu tratě jsem běžel jako obvykle sám.
Mšenská desítka
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 07.06.2020
Mšenská desítka byla letos nabitější než kdy jindy, jak jsem dopadnul mam popsáno níže. Trať byla blátivá, ale počasí chladnější a příjemnější pro běh oproti předchozím ročníkům...
Dřínovský kros
Závod  Fotogalerie  Datum: 06.06.2020
Z plného tréninku (tento týden 145km) jsem si dal v sobotu a v neděli testovací závody a taky je potřeba trochu zrychlit a zvyknout si na závodní tempo. Sobota dřínovský kros 4. celkově a 3. v kategorii, 20s horší než loni. Neděle Mšenská desítka 4. celkově a 3 v kategorii, 10s horší než loni. Na to že jsem ještě ve středu dával ráno dvoustovky a odpoledne pětistovky úseky, tak spokojenost :-)
Okolo Hasy
Závod  Výsledky  Datum: 31.12.2019
Tohoto závodu jsem se zúčastnil pouze jednou, takže letos znovu. Váhal jsem jestli se zúčastnit, kvůli žaludečním problémům. Ráno jsem byl ale bez teploty, tak jsem se rozhodl běžet. Ještě před třemi lety byl start a cíl jinde, ale jinak je trať stejná. Pouze je posunuté zázemí závodu do budovy povodí Labe a start a cíl jsou asi 300m od původního místa startu po trase závodu. Letos to nebylo ideální, ale úplně pomalu se neběželo. I přes ty problémy jsem spokojený. V té zimě mi stačil čas 18:50 na druhé místo celkově a první v kategorii. Letos byla navíc hojná účast 150 běžců. V roce 2016 jsem závod absolvoval za 18:11.
Běh Boudeckou roklí
Závod  Výsledky  Datum: 15.12.2019
Poslední závod do minisérie Mšenské běhy jsem absolvoval jen pro účast. Po běžecké pauze jsem spíše začínal běhat. I tak mi to stačilo na 3. místo celkově.
Podzimní běh Olympu
Závod  Datum: 09.11.2019
Poslední závod do sezóny 2019. Už jsem asi běžecky starý, protože jsem si ani neuvědomil, že jsem tento závod už v minulosti absolvoval. Pravda, je to už 8 let zpět, ale stejně... Každopádně zjistil jsem to až po doplňování statistik a čas jsem měl tentokrát výrazně lepší než v minulosti - pozitivní zjištění. Počasí bylo deštivé a účast tedy slabší. Závod byl krátký - 6km a tak jsem běžel jak to šlo, start-cíl. Se třetím místem celkově a druhým v kategorii jsem spokojený. Zázemí v Praze ve sportovním areálu ve Stromovce je opravdu na úrovni. Tímto jsem ukončil letošní rok a jdu dát pár týdnů odpočinku.