Krušnohorský MTB QWERT maraton  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 06.08.2016  
Tak jsem si dal první srpnový víkend něco pro změnu od běhu... Krušnohorský MTB maraton 60km/2200m převýšení. Zázemí, organizace, značení super. Kdybych ale býval věděl, že je to ještě k tomu XC a pěkně blátivé, tak bych do toho nešel, samé technické sjezdy lesem, po loukách, sjezdovky skoro žádné úseky na odpočinek... občas i technické výjezdy. Zkrátka něco jsem na kole letos najel, ale na závody tohoto typu to nestačí. To jsem po startu ještě netušil, tak jsem se až do 10.km držel na 3. místě celkově, pak jsem klesnul na 6. místo celkově a to jsem držel až do 30.km, tam přišla krize, a předjela mě 5ti členná skupina a potom ještě dva... Na 13. místě jsem se držel s přehledem, když už o nic nešlo jsem jel ve sjezdu stejně na doraz a dal si na 47.km na držku, helma mě podržela. Nakonec jsem ještě sesbíral poslední síly a ke konci dojel pár borců a posunul se na 9. místo, po chvíli opět jedno místo dolů a tak už to zůstalo až do cíle. 10. celkově/6. v kategorii. To utrpení trvalo 3h 50min.
  Zobrazit celý článek >>  
Triatlon Varnsdorf  
Závod  Fotogalerie  Výsledky  Datum: 26.07.2015  
První MTB triatlon v životě jsem si vyzkoušel ve Varnsdorfu v neděli 26.7. Počasí slibovalo slunečno až skoro jasno a teplotu okolo 23 stupňů, ideální. Žádné vedra, jako dosud a žádná zima ani déšť. Šel jsem do toho. Před startem sice foukal studený vítr a měl jsem trochu obavy, aby do cyklistické části nebyla zima. Postupně se ale oteplilo a už do vody jsme lezli za příjemného slunečného počasí. Plavalo se 0,5km ve Varnsdorfském rybníku Mašíňáku. Voda teplá a celkem i čistá. Plavaly se dva okruhy kolem bojek, po prvním okruhu se vylézalo z vody a po oběhnutí oblouku znovu do vody. Plavání není moje silná stránka a z vody jsem vylézal na 63. místě. Nebyl jsem ale ani zdaleka poslední a tak jsem byl celkem spokojený. Následovalo rychlé převlečení v depu a rychle na 3 MTB okruhy (celkem asi 20km). Musím přiznat, že začátek cyklistické části byl těžký a plíce to nezvládaly. Každý okruh byl přibližně první 3,5km část stoupání a druhá část 3,5km převážně klesání. Samozřejmě jsem se na kole posouval dopředu a předjíždění mi dávalo dost práce. Každý okruh byl lepší. Nakonec jsem se slušně posunul a zajel v cyklistické části 15. nejrychlejší čas. Následovalo depo a běžecká část (cca 4,5km). Běh jako moje nejsilnější disciplína se potvrdila. Přestože nejsem zvyklý na přechody z vody na kolo a z kola na běh, podařilo se mi je docela zvládnout. Běh mi celkem sedl, ale ztuhlé nohy z kola byly chvíli problém. Ve druhém běžeckékm okruhu mě začalo píchat v rameni a v levém boku, ale dalo se s tím rozumě běžet. Nakonec jsem běžeckou část zvládnul v 5. nejrychlejším čase! Celkem mi to dalo na 18. příčku a 5. místo v kategorii. Na první triatlon jsem spokojený. Nová zkušenost se počítá. Chválím pořadatele. Za 350Kč startovného na místě byla přichystána výborně značená trať ve všech částech, organizačně dobře zajištěný závod, občerstvení i plavecká čepice a ponožky v ceně startovného. Na konci byla i bohatá tombola s cenami jako sekačky, grily, neoprén, trika a mikiny. Bohužel opět jsem nebyl vylosován... Tento triatlon doporučuji!
  Zobrazit celý článek >>  
XCO Beckov  
Závod  Datum: 24.05.2015  
Po dlouhé době jsem si sřihnul závod MTB XC. Jelo se u Klíčan nedaleko Prahy. Trať byla zvolena velice hezky, částečně serpentiny po louce a z větší částí les. Jelo se celkem 6 okruhů cca 4,5km dlouhých. Pro mě zábavná a středně technická trať, ale je vidět, že na kole toho moc najeto nemam, takže po hodině a půl jsem měl dost. Každopádně zpestření a určitě si zase brzo něco podobného dám.

Video k dispozici na:
https://www.youtube.com/watch?v=Jdl7dhAyjvk
  Zobrazit celý článek >>  
Zimní triatlon Vimperk  
Závod  Datum: 15.02.2015  
Tak jsem si zkusil zimní triatlon. Zase změna a trochu něco jiného. Jablonec před 14 dny jsem prošvihnul, takže další byl ve Vimperku. Podmínky nic moc, mlha a kolem nuly. Na první pohled už bylo vidět, že sněhu moc není, nicméně nakonec byla běžkařská část připravena velmi dobře. Ale popořadě... Moc nás nebylo, kolem 20 závodníků. Na to, že šlo o MČR žádná sláva. Pořadatelé však odvedli kus práce. Ukládání věcí do depa bylo pečlivě kontrolované :-) pravidla byla jasná. První disciplína běh, tam jsem čekal, že bych měl být vpředu. Také ano, celé dvě kola cca 6km jsem odběhnul na druhém místě. Běželo se většinu okruhu po sněhu a šlo to obtížně, sníh byl měkký cca 15cm hluboký. Do depa jsem vbíhal na druhém místě asi s půlminutovou ztrátou, beru helmu, běžím s kolem z depa, nepřezouvám se. Před čarou sedám na kolo a jede se. Prvních pár metrů, pak seskakuji a běžím s kolem. Chybou bylo nechat si klipsny a také jsem měl ještě víc odpustit kola než jsem myslel. Bojoval jsem ale ve sněhu a po dvou kolech už jsem většinu okruhu zvládnul na kole. Byly ale místa, kde seskakoval a běžel s kolem skoro každý. Na kole jsem ztratil a měl jsem až 13. čas, hrůza děs. Přezouvání na běžky nic moc rychlého, chytala mě křeč při pokusu obout botu, takže jsem se trochu zdržel. Cítil jsem už, že jedu spíš na tuk ale i tak běžky nebyly špatné. Resp. neztratil jsem tolik. V cíli spokojenost, 3. místo v kategorii, nová zkušenost. Asi 5 dní před závodem jsem neběhal kvůli bolesti v noze, samozřejmě po závodě to bylo ještě horší :-( Závod byl hlavně o kole, dalo se tam nejvíc získat, ale i ztratit.
  Zobrazit celý článek >>  
MTB maraton Lázně Bělohrad  
Závod  Datum: 13.08.2011  
Poprvé jsem se letos zúčastnil MTB XC maratonu v Lázních Bělohradě. V tomto závodě se jedou dvě trasy: 50km a 90km. Přihlásil jsem se na kratší trať a vzhledem k nynější formě tréninku jsem žádné lepší umístění neočekával. Počasí moc nepřálo a chvílema pršelo, trať byla rozblácená. S časem něco málo přes dvě a půl hodiny jsem vcelku spokojený stejně jako s umístěním v první polovině. Celý závod jsem absolvoval bez větších problémů, jen mi v závěru došly síly. Shrnuto: celkem spokojenost...
  Zobrazit celý článek >>  
Závod do kněžického vrchu  
Závod  Fotogalerie  Datum: 17.06.2011  
První malý závod po ukončení školy :-) jako každý rok v rámci krakonošovy 100vky...   
Šárovcova Lhota - Zvičina, MTB  
Závod  Výsledky  Datum: 07.05.2011  
Státnice se blíží a tréninku není moc, přesto jsme s legurosem zajeli zkusit závod na Zvičinu. Před pěti lety jsem ho běžel, tentokrát jsem si to zkusil na kole.  
Duatlon Mělník  
Závod  Fotogalerie  Datum: 25.09.2010  
Na poslední víkend v září jsem měl naplánovaný svůj první duatlon a to v Mělníku. Předpověď počasí na den konání nebyla zrovna příznivá a tak jsem doufal že nám bude přát a závod absolvujem bez deště. Nakonec to opravdu vyšlo a déšť se spustil až při vyhlašování výsledků (viz. foto). Délky tratí duatlonu byly 5km běh - 24km kolo - 2,5km běh. Trať pro kolo byla jednoduchá, převážně asfalt a lehký terén (polní, lesní cesty), běh byl celý směrovaný na lesní cesty. Po úvodním běhu jsme si v šestičlenné skupince vytvořili mírný náskok. Tato skupina se "roztrhala" na cyklistické části a já jsem se v ní propracoval na 3. místo, které jsem si s náskokem udržel až do závěrečného běhu, kde jsem ho také uhlídal. Téměř celou cyklistickou část jsem jel sám, což bylo kvuli větru docela nepříjemné, ale povedlo se a já jsem si ze závodu odvezl 3. místo a hezké zážitky :-)
  Zobrazit celý článek >>  
MTB závod Vrchlabí  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.09.2010  
Hned druhý den po závodu na Žalý jsem měl v plánu MTB závod do seriálu Vrchlapák. Délka trati byla přibližně 35km po asfaltu i terénem. S výkonem jsem byl tentokrát spokojený. Celkově i v kategorii jsem obsadil 5. místo.  
Na Kněžický vrch  
Závod  Fotogalerie  Datum: 19.06.2010  
I letos jsem se zúčastnil doprovodné akce - krátkého závodu do vrchu na kole....   
MTB maraton Nová Paka  
Závod  Datum: 19.09.2009  
Teprve 5. ročník MTB maratonu se konal tento den v Nové Pace. Jely se dvě trasy: 34km a 51km. Přihlásil jsem se na delší trasu a taky díky počasí to vypadalo na velmi hezký závod. Bohužel už po necelých 3km jsem píchnul a tím pro mě závod skončil (rozhodnul jsem se dál nepokračovat).  
Závod do Kněžického vrchu  
Závod  Fotogalerie  Datum: 20.06.2009  
Poslední dobou sice nebylo moc času na trénink, trénuju jen tak rekreačně (učil jsem se na zkoušky, atd.), ale byl jsem se podívat na Krakonošovu 25, které jsem se dvakrát zúčastnil. Nedalo mi to a přihlásil jsem se na krátký 3km cyklo závod do kněžického vrchu. Zůčastnilo se nás pouze 6, já jsem skončil 5., ale s časem lepším než loni :-) takže pocity docela v pohodě...   
cyklistický sprint do vrchu na Kněžický vrch  
Závod  Datum: 21.06.2008  
Hned to odpoledne se konal sprint na kolech do Kněžického vrchu jako doprovodná akce. Moc se nás na start nepostavilo (pouhých 8) a já jsem si dojel pro třetí místo za Jirkou Lehotským, takže tímto jsem završil už tak úspěšný den :-)  
Krkonošský pohár MTB - Jilemnice  
Závod  Fotogalerie  Datum: 15.06.2008  
Sice jezdím na kole jen jako doplněk k běhu, ale závod v Jilemnici se mi loni zalíbil a proto jsem se ho zúčastnil i letos. Jedná se o jeden z lehčích XC závodů. Skončil jsem v kategorii příchozí na 6. místě z celkového počku 19ti závodníků.   
Havex Cup MTB maraton 2007  
Závod  Fotogalerie  Datum: 02.09.2007  
Hned druhý den po běhu do vrchu se u nás ve Vrchlabí konal opět Havex MTB maraton. Přestože mam za sezónu natrénováno na kole pouze přibližně 1000km, rozhodl jsem se tohoto závodu už počtvrté zůčastnit. Tentokrát závod nespadal do Krkonošského poháru. Přihlásil jsem se opět do kategorie muži - příchozí, kteří jeli pouze jeden okruh: 25km dlouhý. Obsadil jsem 3. místo, časem 1:08:33.  


   Valid XHTML 1.0!    TOPlist